Миротворчі акції

У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь.
Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.
З нагоди цієї дати учні Білгород-Дністровського районного ліцею взяли участь у районному мітингу. Від імені ліцеїстів зі словами шани Героям Небесної Сотні виступила учениця 11 класу Марина Шевченко. 
Тремтливе мерехтіння свічок, блакитно-жовті стрічки, живі квіти , та білі голуби, випущені ліцеїстами, — головні атрибути сьогоднішньої події. Вони назавжди закарбуються в душах юних вихованців нашого ліцею. 
Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

20 жовтня 2017р., учнями та батьками  Білгород-Дністровського районного ліцею  була передана волонтерська допомога українській армії, а саме: збір теплих речей , продуктів харчування, солодощів. Було написано багато листів, віршів та намальовано малюнків для поранених солдатів, бійців АТО з проханням повертатися живими.

Герої не вмирають…Просто йдуть..

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав.. ?
І з кров”ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав. 

Небесна Сотня- герої незборені,
Найкращі , найвідважніші  сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші  мріяли, любили і жили…

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Можлива лише одна відповідь – Ні!

20 лютого учнями 9-А класу під керівництвом класного керівника Остапенко Л. О був проведений захід «Герої не вмирають…Просто йдуть..«

Голосуємо за мир!

Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе…

Дивлячись новини ввечері, кожна сім`я спостерігає за кількістю жертв під час обстрілів, які, як не прикро, відбуваються на нашій території, на нашій землі… Побажання мирного неба над головою стало бажаним і найважливішим. Нікому не хочеться прокидатися вночі від вибухів. 

Ліцеїсти Білгород-Дністровського районного ліцею голосують за мир і щастя для всіх дітей. Адже, якщо боляче людині поряд  з тобою, то і ти відчуваєш біль і образу.

Ми не можемо зупинити війну зараз, але можемо попередити її в майбутньому, виховуючи дітей цінувати мир і любити ближнього.

Акція миру, яка відбулася 21 вересня, змусила дітей задуматися про світ без насильства і вогню і внести свою краплину у море любові.

 Голуб-символ миру,розрізав крилами повітря над нашим ліцеєм.

Мир і щастя живим!

23 травня 2016 року   відбулась акція миру «Мир і щастя живим!» на якій нагадали про подвиг українського народу під час Другої Світової війни. Адже не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Учні наголосили, що без миру немає майбутнього. Ми всі за спокій і радість від миру на нашій рідній землі, у нашій вільній Україні.

Вистава, драма-спомин, «Чорнобильська молитва» відбулася 25 квітня 2016 року в Білгород-Дністровському ЦКД ім. Шевченка. На сцені однолітки тих випускників, які напередодні катастрофи мріяли про літній відпочинок, про подорожі, про майбутнє, але все скінчилося в одну мить. Актори — учні Білгород-Дністровського районного ліцею та навчальних закладів міста, передали весь настрій того покоління, перенісши глядачів у 1986 рік — рік катастрофи на Чорнобильській АЕС. Ця вистава допоможе молодому поколінню бути набагато людянішими, бачити не тільки свої біди, але звертати увагу на тих, кому набагато важче, кому потрібна допомога і добре слово. Виховання чесних і чуйних, толерантних і вдячних — наше майбутнє. Щира подяка Якубському Олесандру Григоровичу та керівникам театральної студії Поцелуєвій Валентині Григорівні та Фроловій Галині Григорівні.

22 лютого 2016 року учні 10-11 класів Білгород-Дністровського районного ліцею взяли участь у районному заході з нагоди відкриття Дошки пам´яті Героям Небесної Сотні та нашим землякам, які віддали своє життя в зоні проведення антитерористичної операції та під час трагічних подій другого травня в м. Одеса. Ведучі заходу Кукурудзяк Андрій (11-А) та Аксьонова Світлана (10-А) зворушливо донесли весь біль душі, смуток країни загиблим Героям України, слова співчуття молодого покоління матерям, дружинам, дітям воїнів, які відділи життя за Нашу Україну. 

Так важко нам дивитися на вдів,
А ще болючіше – як плаче в хаті мати.
Страшенно важко, що настав той час,
Коли мою країну роздирають.
Та ми, Герої, не забудем, Вас
Тому, що в нас ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

19 лютого 2016 року учнями 11-Б класу (класний керівник Гнатович Г.В.) проведено класну годину «Слава і вічна пам’ять Небесній сотні». В заході взяли участь учні 9-x, 10-х та 11-А класу.


Герої не вмирають і не вмруть,
Героїв пам’ятатимуть віками.
Їм славу віддають
І голову схиляють перед ними.

Героям Майдану, впавшим мертвими за світле майбутнє України, присвячується .

22 грудня 2015 року Віфлеємський вогонь миру пластуни Аккерману передали першим в районі та місті Білгород-Дністровському районному ліцею. Під час цих урочистостей були присутні члени батьківського комітету ліцею, начальник відділу освіти і науки Білгород-Дністровської райдержадміністрації Т.М.Осадчук, представники учнівського самоврядування та педагоги ліцею. Серед пластунів — учень 9-Б класу Кисляк Олексій. Вогонь передали в кожний учнівський колектив як символ тепла, взаємопорозуміння, миру та єдності. Дякуємо Сергію Анатолійовичу та Людмилі Іванівні Лєхан за співпрацю.

21 грудня 2015 року в Білгород-Дністровському районному ліцеї,  в рамках  Всеукраїнської акції «Ми за мир», спільними зусиллями класного керівника та учнів 11-А класу відбувся урок, під гаслом «Діти за мир». З нагоди свята Святого Миколая, яке відбулось 19 грудня, учні висловили свої та переглянули відео новин, в яких говорилось про мрії дітей України. Найголовнішим виявилось для всіх дітей України бажання миру.  На уроці наголосили на тому, що діти -це найвразливіша частина людства. Поки дорослі граються в те, хто сильніший і на чиєму боці правда, діти гинуть або отримують величезну психологічну травму, що відгукується потім все їх життя. Були наведені приклади відомих постатей: Софі Лорен та Ліни Костенко,  дитинство  яких припало на період Другої світової війни. Учнями 11-го класу були продекламовані  вірші, а також у рамках акції всім присутнім запропонували переглянути відео «Діти про війну», «У мого тата…» та кліп гурту «Антитіла». Всі разом ми прийшли до висновку, що у святкові дні  хочеться попросити св. Миколая, Діда Мороза або просто Бога, щоб повернулися живими татусі, а це можливо тільки тоді коли настане МИР на всій землі.

09 грудня 2015 року Волонтерами ліцею була організована екскурсія до музею – виставки АТО, де діти висловили слова подяки бійцями та передали пакунки з допомогою та листи вдячності воїнам АТО. Також до музею було передано мішечок з землею з Донецького аеропорту.

16 листопада 2015 року в Білгород-Дністровському районному ліцеї,  в рамках Всеукраїнської акції «Ми за мир», спільними зусиллями класного керівника та учнями 9-А класу відбувся урок, під гаслом  «Бережи життя – це найцінніший подарунок неба». 

На уроці звернулися до вічної теми — теми дружби і любові, злагоди і миру поміж людьми. Бо завжди дуже добре жити всім там, де є доброта, любов і взаєморозуміння. Гармонійним доповненням до уроку став виступ зразкової театральної студії «Рампа». Вихованці гуртка вразили яскравою театральною композицією, в якій показали  моменти війни та Чорнобильської трагедії.

Діти прийшли до висновку, що найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають чарівні квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти вчаться і здобувають знання. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі.

Міжнародний день Миру

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день Миру, свято, покликане  змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. 21 вересня 2015 року у Білгород-Дністровському районному ліцеї відбулася  акція «Ми за мир». Ліцеїсти виготовили білих паперових голубів та відправили послання «Миру-мир» у вигляді білих хмаринок а також організовано згуртувались та створили живу фігуру «Голуба Миру» — одного з найбільш відомих символів цього дня, та відправили послання.

Миротворчі акції 2014 — 2015 навчального року                      

Учні взяли участь в акції Миру, зборі коштів та написанні листі Президенту та листів солдатам, що перебувають в зоні АТО. 15 січня 2015 року в рамках акції “Допоможемо Армії — Армія захистить нас!”, учні Білгород-Дністровського районного ліцею взяли участь у щедруванні та колядуванні  «Коляд, коляд, колядниця».

На зібрані кошти було придбано теплий одяг батькам-солдатам, направлених в зону АТО, діти яких навчаються в нашому навчальному закладі. 16 квітня 2015 року Білгород-Дністровським центром зайнятості  було організовано професіографічну екскурсію учнів Білгород-Дністровського районного ліцею до  військової частини. 

Як вдячність за цікаву зустріч та підтримку військових, що виконують свій  військовий обов’язок в зоні АТО, старшокласники передали прапор України із своїми побажаннями та словами підтримки. А військовослужбовців пригостили пасхальними кулічами. 

  • акції («Акція миру – Посади калину»

У ліцеї  були проведені акції милосердя та допомога дітям-інвалідам, які навчаються в нашому закладі: «Скарбничка добрих справ», «Серце до серця».

Акція «Запалімо свічку»

22 листопада у Білгород-Дністровському районному ліцеї відбулися заходи, у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Вчителями історії – Браткевич Анною Олегівною та Хохловою Тетяною Олександрівною, були проведені: виховні години та акція «Запали свічку». Учнями 11х класів було організовано покладання квітів до пам’ятника, присвяченого жертвам голодомору.

15 січня 2015 року в рамках акції “Допоможемо Армії — Армія захистить нас!”, учні Білгород-Дністровського районного ліцею взяли участь у щедруванні та колядуванні  «Коляд, коляд, колядниця». На зібрані кошти було придбано теплий одяг батькам-солдатам, направлених в зону АТО, діти яких навчаються в нашому навчальному закладі.

27 січня учні 8-11 класів  Білгород-Дністровського району взяли участь у Всеукраїнській акції «Шість    мільйонів сердець»

В рамках акції «Ми за мир», в Білгород-Дністровському ліцеї був проведений захід. Учнями 8-11х класів були підготовлені лозунги, девізи, символіка, пісні. В кінці заходу всі ліцеїсти виконали флешмоб,

на пісню Гайтани «Сонце нам сяє», та  гімн України. Фіналом акції стало шикування учнів в літеру «И», яка є пазлом МИРу.