Учнівське самоврядування

Семінар «Інноваційні підходи до організації навчально-виховної діяльності в сучасних освітніх закладах».

Семінар проводили керівники Білгород-Дністровського районного ліцею «Пріоритет» — директор Т. Л. Браткевич, заступники директора з навчальної роботи — О. С. Табунова та з виховної роботи — С. П. Торган, практичний психолог ліцею — Г. В. Гнатович. Презентували інноваційні й експериментальні методики навчання та його організації в рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи «Мультипрофільне навчання в ліцеї».

Співорганізаторами семінару виступили завідувач кафедри управління освітніми закладами та державної служби, доктор політичних наук О.О. Долженков та професор кафедри, доктор педагогічних наук Н.М. Черненко. 

У семінарі взяли участь студенти магістратури спеціальності «Менеджмент», професорсько-викладацький склад кафедри, керівники загальноосвітніх закладів м. Одеси та Одеської області.
Під час семінару відбувся обмін досвідом організаційної та виховної роботи, розглянуто питання проведення управлінських експериментів у галузі освіти, обговорено правові питання реалізації Закону України «Про освіту», Концепції нової української школи та низки документів Ради Європи у сфері освіти. Можна відзначити жваве та високопрофесійне обговорення зазначених питань.
За результатами семінару сформовано ряд висновків та пропозицій щодо впровадження інноваційних підходів до організації навчально-виховної діяльності в освітніх закладах регіону.

Cемінар «Організаційно-педагогічні аспекти впровадження мультипрофільного навчання в освітній процес»

30 березня 2017 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбувся семінар «Організаційно-педагогічні аспекти впровадження мультипрофільного навчання в освітній процес», за участю Айрікян Ганни Сергіївни, завідувачки науково-методичної лабораторії управлінської діяльності та координації роботи рай (міськ) МК (центрів), Воронової Світлани Віталіївни, наукового керівника, в.о. доцента кафедри менеджменту і розвитку освіти, Скорик Людмили Леонтіївни, завідувачки районним методичним кабінетом відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації та адміністрації Білгород-Дністровського районного ліцею.  В рамках дослідно-експериментальної роботи «Впровадження мультипрофільного навчання в ліцеї» Браткевич Тетяна Леонідівна, директор Білгород-Дністровського районного ліцею, ознайомила з сучасними підходами до профільної освіти та перевагами мультипрофільного навчання. Табунова Олександра Сергіївна, заступник директора з навчальної роботи, висвітлила питання щодо особливостей навчання в профільних групах в умовах мультипрофільного навчання. Про психологічний супровід всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, батьків, вчителів — розповіла та провела практичне заняття психолог ліцею Гнатович Ганна Василівна.  Ми розуміємо, що вдало обрали форму профілізації для учнів старших класів. Наступного 2017/2018 навчального року робота у експерименті продовжуватиметься, оскільки приваблює батьків та дітей варіативністю.


Мультипрофільне навчання  — перше і єдине в Одеській області:

  • можливість поглибленого вивчення  предметів необхідних для вступу в обраний ВНЗ
  • можливість відчути відповідальність  за власний вибір
  • зменшення психологічного напруження від вагань при виборі профілю навчання

У статті  С.В.Воронова  «Мультипрофільне навчання як засіб самовизначення школярів« досліджується організація мультипрофільного навчання в старшій школі. Описано результати дослідно-експериментальної роботи в Білгород-Дністровському районному ліцеї. Доведена необхідність подальших досліджень з проблеми та впровадження мультипрофільної моделі навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.