Історія Ліцею

Все має свій початок. Історія нашого закладу тісно пов’язана з колискою освіти в древньому місті Акермані – педагогічним училищем, яке бере свій початок з 1872 року, як учительська семінарія. А сама будівля була споруджена у 1913 році на честь династії Романових.

Найкращі традиції ліцею закладалися в серпні 1997 року за ініціативою Миколи Федоровича Гаврищука при підтримці директора Білгород-Дністровського педагогічного училища Сергія Борисовича Балана, який надав матеріально — технічну базу училища для навчання талановитої молоді з району. Учні ліцею навчаються в приміщенні історико – архітектурної пам’ятки нашого міста.

Мертвий камінь може оживити тільки гаряче серце людини. Тому цінністю кожного навчального закладу є його працівники. Вони є прогресивною елітою, духовністю  кожної ідеї і рушійною силою. Так за допомогою такої сили і нестримного бажання змінити звичний хід подій з’явився наш навчальний заклад – Білгород-Дністровський районний ліцей. Його засновником можна в повній мірі вважати Гаврищука Миколу Федоровича.


Цій людині належить ідея створення і це він зробив перші кроки до заснування нашої ліцейської республіки.

Днем народження ліцею можна вважати ту мить , коли від поставленої мети не відмовляються і йдуть до неї незважаючи на всі перешкоди. У 1997 році 15 серпня забилося серце нашого навчального закладу, коли до нього вступили перші учні.

«… Педагогічна ідея — це крила, на яких злітає педагогічна творчість. Ідея надихає колектив, і починається найцікавіше і найпотрібніше в шкільному  житті — колективна дослідницька робота».

З 2000 року новий директор педагогічного училища Герасименко Володимир Михайлович керує районним ліцеєм, який і сьогодні дбає і опікується проблемами навчального закладу. Для отримання якісної освіти були створені належні умови, 74 навчальні аудиторії, їдальня, актова зала, спортивний зал, 4 спортивних майданчики, 3 кабінети комп’ютерної техніки, бібліотека з фондом 108231 екземпляри, читальний зал. Ліцеїстів обслуговує гуртожиток, в якому створена домашня атмосфера для якісного навчання і відпочинку.

Спільні традиції педагогічного училища і ліцею з 2004 продовжував  колектив під керівництвом ділового, енергійного і ініціативного директора – Лариси Олександрівни Лейцус (вчителя вищої категорії, «Старшого вчителя», викладача математики). 

За роки існування навчального закладу його випускники гідно несуть славу як ліцею так і самого педагогічного училища. Серед них студенти  ПДПУ ім. К. Д. Ушинського, Одеського політехнічного університету, ОНМА, Академії зв’язку ім. Попова, Екологічного університету та багатьох інших вищих навчальних закладів України.

В 2008-2009 навчальному році вперше відкрились двері ліцею для 48 учнів 8–го класу. Учні 10-11 класів працюють за математичним та філологічним профілями. Учні ліцею беруть участь в МАН, здобуваючи призові місця. Районний ліцей реалізує програму партнерських зв’язків з навчальними закладами України, Польщі.

Підтримка партнерських зв’язків  з навчальними закладами міста Києва, ліцеєм «Соціум» і гімназією «Потенціал».

Професійне зростання вчителя засвідчує про  невичерпну працездатність, високий професіоналізм, компетентність і наполегливість. З 1 вересня 2009 року Тетяна Леонідівна  Браткевич (вчитель вищої категорії, «Старший вчитель» ) реалізує і планує педагогічні ідеї, відшукує творчі шляхи, розробляє нові підходи до навчання, застосовує різноманітні прийоми  і форми роботи і керує педагогічним колективом районного ліцею.

Робота ліцейського колективу проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

З кожним днем стає тільки цікавіше відвідувати ліцей: згуртований колектив, найкращі педагоги, прекрасні стосунки між класами забезпечують приємний час в позашкільний та в позаурочний час.  Діяльність учнівського самоврядування та життя в ліцеї відображає прес-центр «Пріоритетні новини».