З Днем Державного Герба!

30 років тому, 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила Малий Державний Герб України − один із трьох офіційних символів нашої держави, а у 1996 році його статус був закріплений і в Конституції.

🇺🇦5 фактів про Державний герб України

1. Князь Володимир карбував тризуб на монетах. З одного боку зображувався портрет князя, з іншого – сам герб.

2. Із середини ХІІІ століття тризуб перестав використовуватися як національний знак або особистий знак князів. Про нього згадали вже наприкінці ХVІІІ століття, коли було виявлено перші монети Київської Русі.

3. Існує близько 40 версій походження тризуба. Згідно з найпопулярнішою, він є символом тривимірності світу. Дехто вбачає в українському гербі зображення сокола чи голуба; також популярна версія, згідно з якою в тризубі зашифровано слово «воля».

4. Тризуб колись використовувався як оберіг. Його зображення можна знайти на багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям. Окрім того, він був елементом символіки в багатьох інших народів світу.

5. Влітку 2021 року українські фермери висіяли на полі під Вінницею найбільший герб України – тризуб мав ширину понад 570 метрів та довжину понад кілометр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *